poniedziałek, 7 marca 2022

Para drużyn z hiszpańskiej ekstraklasy (La Liga) ustawia mecze bezpośrednie pomiędzy sobą?



Kiedy początek miał mój fanpage (2018 rok) na Facebooku Rozpracujmy Bukmachera jednym z zestawień, które tworzyłem były drużyny wymieniające się punktami w swoich meczach bezpośrednich, przynajmniej od kilku sezonów. Zaprzestałem tego ze względu na poświecenie się projektowi Late Goal.

Jednak cały czas ten plik posiadam, niekiedy w niego zerkam i patrzę kiedy rewanżowy mecz ma jakaś "truskawka na torcie", jak to mówił pewien były piłkarz reprezentacji Polski.

Drużyny hiszpańskie - Cadiz i Rayo Vallecano. Możecie zauważyć na powyższej grafice, że sezon w sezon od przeszło 30 lat wymieniają się punktami w meczach bezpośrednich rywalizacji ligowej. 

Okej, być może jest to po prostu taka przypadkowa zależność, można tak to uznać. Jednak tworząc taki plik z podobnymi parami drużyn, zawsze miałem na celu niwelowanie tej "przypadkowości" poprzez odpowiednią selekcję. Jak to się odbywało? 

Do mojego zestawienia musiałem dodać parę, która:

a) wymienia się regularnie punktami,

b) ta wymiana nie mogła polegać na tym, że np. w doliczonym czasie gry padnie gol decydujący o podtrzymaniu danego schematu, tylko wszystko musiało odbywać się w sposób całkowicie uwolniony od tego typu wydarzeń - nikt normalny nie ustala, że współpraca ma być zależna od tego, czy wygram przykładowo seta na przewagi,

c) czysty układ, wygrywam pierwszy mecz 1:0 po golu choćby w 30 minucie, a w rewanżu zwycięża drużyna przeciwna, również z golem/golami długo przed końcowym gwizdkiem sędziego. Historia ma jasno pokazywać, że nie było żadnych komplikacji w trakcie danego pojedynku.

d) w meczach siatkówki zauważamy schemat win for win. Jednak przeplatają się wyniki 3:2 / 2:3. Nie jest to wtedy czysty układ, bo za zwycięstwo w pięciosetówce nie dostaje się tyle samo punktów, co w trzech lub czterech setach. 

/

Tego typu potencjalny układ jest właśnie w opisywanej przeze mnie parze z Półwyspu Iberyjskiego. Patrząc w każdy pojedynczy mecz pomiędzy tymi drużynami zauważymy zwycięstwa nie będąc faworytem, kilka sezonów remis za remis, co jeszcze umacnia tę potencjalną współpracę, czy właśnie strzelane gole na spokojnie przed końcem meczu, które podtrzymywały na przestrzeni kilku pokoleń ten ładnie wyglądający schemat. Zawsze obstawia się w tego typu "zabawach" mecz rewanżowy, żeby wiedzieć co obstawić. W drugim meczu wiemy to na podstawie pierwszego.

Typ na Cadiz podałem na swoim profilu na oddsportal, 
gdzie typerzy z całego świata mogą weryfikować swoje predykcje.

Nie można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że to współpraca, ale patrząc na historię ich meczów bezpośrednich, jak i to, że choćby w meczu towarzyskim strzelili 9 goli, 
a kursy na wysokie overki były "masne" - przekonanie to wzrasta.

A czy Wy interesujecie się takimi potencjalnymi współpracami, wyszukujecie tego typu schematy, zależności, doszukujecie się w tym głębszego sensu?

Zainteresowani jesteście, żebym ja stworzył takie zestawienie? Piszczie mi swoje opinie na moje socjale Instagram (klik)Facebook (klik) lub Telegram (klik).

/
Chcesz się nauczyć więcej, zacząć ze mną współpracować?
Napisz hasło "priv" na choćby mój Facebook Rozpracujmy Bukmachera.

1 komentarz:

Czym jest mój kalendarz Late Goal, który tworzę od marca 2019 roku?

Jest to plik z parami drużyn, które regularnie w meczach pomiędzy sobą strzelają gole w przedziałach minutowych 38-45 lub 83-90. Wszystko wy...